Můj blog o focení

Hallstatt

11.07.2018

Večer vidím město úplně jinak zajímavě a má své kouzlo. V hladině jezera se zrcadlí světla z domečku a kostela a hraje město barvami. V ulicích je ticho, klid a restaurace s lampiony dodávala atmosféru jedinečnosti. Noční město mě okouzlilo a evidentně ne jen mě, to se musí prostě zažít.

Hned na úvod článku bych chtěl napsat, že Alpy jsou pro mne krásný svět. Jen pomyslet na Alpy je zážitek a vždy se tam rád vracím a objevuji nová místa. Tedy že je stále co objevovat a vždy mě překvapí krásou.

Focení u vody

08.06.2018

Rád bych se s Vámi podělil o moje focení hmyzu a dalších živočichů okolo řeky Blanice. Odmalička vyrůstám v blízkosti řeky. Podmínky se mění a živočichů ubývá. O to víc si dnes vážím pohledů na vážky, šídla a motýly. Fotografie jsou tím vzácnější a pro mne významnější.

Začíná zase sezona svateb a výběr termínů na focení. Napadlo mě se podělit o zkušenosti ze strany fotografa. Už jen samotný první kontakt a domluvení termínu a místa má jistý příběh.

Vybral jsem tento objektiv na svůj Olympus pen PM 2. V tomto článku popíšu zkušenosti s tímto objektivem jak je vidím osobně.

Budu vám vyprávět jak jsem hledal inspiraci k focení v lesích Šumavy. Jednoho dne jsem vyrazil autem směr Prachatice a cesta byla rychlá a slunce svítilo. Naznačovalo to pěkný výhled z Libínské rozhledny do krajiny. Cestou jsem stálé zrychloval a chtěl jsem být na kopci, hlavně v serpentinách jsem si užíval zatáčky (ty doporučuji všem).

Vlastním tento kompakt 3 roky a nemohu si stěžovat, je rychlý a dobrý nástroj na focení. Není těžké si zvyknout a dělat velmi pěkné fotografie, které umí udělat radost.

Focení je můj velký koníček a můj první foťák byl velmi stařičký olympus, ale i tak uměl zachytit krásné okamžiky během stopovaní po Evropě. Když jsem o několik let později koupil lepší foťák, vydal jsem se na cestu zdokonalování focení.