Můj blog o focení


Sigma se snaží po delší době hledat díry na trhu i v segmentu kompaktních fotoaparátů s výměnnými objektivy. A nutno říci, že s objektivem 19mm F2.8 ji našla. Používám jako základní objektiv na OMD M-10, kde po přepočtu má 38mm. To už se vyplatí je to ideální základní sklo i do interierů a na plesy.

Koupil jsem si v září tento CSC fotoaparát od Olympusu OM-D E-M10 Mark II. Po zkušenostech z pen pm2 a pl6 a zx 1 byla na řadě omd řada.

Jsem stále začínající fotograf, který se učí pokusem a omylem pro zlepšení fotek. Je to můj koníček a rád bych se tím do budoucna i živil, ale je tady velký ALE. Není to jednoduché se dnes prosadit hlavně když začínáte dostat možnost fotit. Jako amatéra vás nikdo na zakázky nechce, tak zkoušíte jen možnosti. Vytvoření porfolia jsem okoukal u...

Jmenuji se David Rošický a chtěl bych vás pozvat na Výstavu fotografií do Vodňan.
Jedná se o unikátní výstavu s názvem ,,KOLO - fenomén našeho města´´.
Náš Fotoklub Vodňany, kterým jsem také členem nafotil a připravil fotografie na výstavu v infocentru. Máte se na co těšit, jak název napovídá je naše město cyklistický fenomén. Tím zaslouženě určitě...

Náhody neexistují jak říkám stále, a tak jsem se dostal k externímu redaktorovi Strakonického deníku. Zajímavá práce obsahuje focení akcí a napsaní článku pro deník. Práce je to sice časově a obsahově náročná, ale mnoho se naučím a přiučím.

Hallstatt

11.07.2018

Večer vidím město úplně jinak zajímavě a má své kouzlo. V hladině jezera se zrcadlí světla z domečku a kostela a hraje město barvami. V ulicích je ticho, klid a restaurace s lampiony dodávala atmosféru jedinečnosti. Noční město mě okouzlilo a evidentně ne jen mě, to se musí prostě zažít.

Hned na úvod článku bych chtěl napsat, že Alpy jsou pro mne krásný svět. Jen pomyslet na Alpy je zážitek a vždy se tam rád vracím a objevuji nová místa. Tedy že je stále co objevovat a vždy mě překvapí krásou.

Focení u vody

08.06.2018

Rád bych se s Vámi podělil o moje focení hmyzu a dalších živočichů okolo řeky Blanice. Odmalička vyrůstám v blízkosti řeky. Podmínky se mění a živočichů ubývá. O to víc si dnes vážím pohledů na vážky, šídla a motýly. Fotografie jsou tím vzácnější a pro mne významnější.

Začíná zase sezona svateb a výběr termínů na focení. Napadlo mě se podělit o zkušenosti ze strany fotografa. Už jen samotný první kontakt a domluvení termínu a místa má jistý příběh.

Vybral jsem tento objektiv na svůj Olympus pen PM 2. V tomto článku popíšu zkušenosti s tímto objektivem jak je vidím osobně.