Hallstatt

11.07.2018

Večer vidím město úplně jinak zajímavě a má své kouzlo. V hladině jezera se zrcadlí světla z domečku a kostela a hraje město barvami. V ulicích je ticho, klid a restaurace s lampiony dodávala atmosféru jedinečnosti. Noční město mě okouzlilo a evidentně ne jen mě, to se musí prostě zažít.

 Fotím tmavé uličky města a krásné náměstí města. Fouká silný vítr a vracíme se pomalu k autu, ještě pár fotek na cestu. Stativ na automatu na mince byl ideální podložka na focení města. Snažím se rychle fotit ať tu nemusím spát.

 Spaní v Hallstatu bylo luxusní měl jsem pro sebe celý místní fotbalový stadion a plot skvěle posloužil na sušení věcí. Ráno stáváme s jdem se projit po městě. Hallstatt je krásné město a překvapil mě skromností a velikostí. Brzo ráno ještě turistů není mnoho tak se dá nerušeně fotit. Od jezera jsou krásné výhledy na město jak z pohlednice, které si zde můžete zakoupit.

Nádhernou atmosféru města dotváří krásný vodopád padající nad městem. Jak je městečko malé tak je krasné, kdy dřevěné domy na svahu dotvářejí kouzlo Hallstatu. Už začínám vnímat jedinečnost místa, teď když upravuji fotky si dávám záležet.


 Tímto článkem si město znovu procházím a zjišťuji jaké fotky jsou důležité, jak by případně šli fotit znovu. Rád se sem vrátil na podzim, kdy stromy budou hrát barvami a kopce zasněžené. Doporučuji vyhlídku u kostela na celé město a ostrůvek u hřiště. Zde se dá koupat jen neopren sebou, ledová voda z vodopádů je dostatečná vzpruha.

Výhledy na panoramata alp a města jsou velmi návyková. Možná proto slyšíte v parku češtinu na každém rohu, každý se sem rád vrací a já budu také. Pomalu se loučíme s Hallstatem skáču naposled do ledového jezera, jen nevím jestli jemné štípaní je z vody nebo místa. Balím usušenou plachtu a spacák z hřiště, nastavuji navigaci na směr domů a jedeme. Pár posledních výhledů na město a jezero, postupně zaplavujících se turisty.

Zážitek jménem Hallstat je u konce, kdy těmito řádky začínám více vnímat co jsem prožil. Nádherné vodopády za městem nebo večerní klidné město se spaním pod hvězdami. Tímto sem vám popsal svůj zážitek a jaké jsou ty vaše?