Objektiv Sigma 2.8 60mm

27.03.2018

Vybral jsem tento objektiv na svůj Olympus pen PM 2. V tomto článku popíšu zkušenosti s tímto objektivem jak je vidím osobně.

 Je to velmi zajímavé ohnisko po přepočtu na kinofilm 120mm, ideální na detaily a odpíchnutí objektu od pozadí. Je to dobrý parťák na cesty, váha i velikost je skvělá. Dobře se drží při focení za objektiv, padne hned do ruky. Kovové tělo je někdy kluzké hlavně v rukavicích, ale to vynahradí vložená sluneční clona opačně.

Fotky jsou velmi ostré a dobře prokreslené. Podle recenzí je tahle sigma velmi povedená, aberace a vady nejsou tolik patrné.

 Jeho určení je na Portréty, Produkty, Reportáže, Sport, Street foto, Zvířata a ve všem vyniká.

Ostření je velmi rychlé a dokáže hotové divy, jen škoda že není kratší minimální zaostřovací vzdálenost 50 cm pro macro.


Je to povedený objektiv na zábavné focení detailů, to mu jde nejlépe. Baví váš detaily? Tak je to jasná volba za cca 4tis. a 4 roky záruka a to se vyplatí.


V současnosti ho mám na seřízení ostření s Olympem, měl jsem také obavy ze zvuků vypnutého objektivu při pohybu. Je to vlastnost objektivu tak už snad můžu být klidný.